راهکارهای تقویت مهارت صحبت کردن

یکی از بهترین راههای یادگیری یک زبان جدید تقلید مدل صحبت کردن افراد مختلف در موقعیت های واقعی است.نکته ای که زبان آموزان همیشه در ذهن دارند، خواندن منابع و کتابهای زیاد است ولی این باید بدانیم که قسمتهای فعال یادگیری عبارتند از :کشف ،بازیهای مرتبط ،گوش دادن و در آخر تکرار کردن است.نکته بسیار مهمی که در یادگیری وجود دارد هدفگذاری است برایاین کار شما باید الویت های خودتون بدانید تا این روند به درستی پیش ببرید.

از یادگیری کلمه به کلمه پرهیز کنید. اصطلاحات  در زبان انگلیسی به صورت کلمه به کلمه معنای درستی ندارند و باید آنها به صورت یکجا یاد گرفت.اگر ازلیست کلماتی که قبلا تهیه کردید خسته شدید ، به طور حتم لیست و  روش خودتون تغییر بدهید.

اگر ساختار،کلمه،اصطلاح ویا ضرب المثلی یاد گرفتید را خیلی زود در موقعیت  مناسب (در بخش های بعدی توضیحات مفصل ارائه می شود) آنها را استفاده کنید.دانستن این نکته بسیار جالب است مغز ما از افزودن اطلاعات لذت می برد پس وقت را تلف نکنیم و هر چه سریعتر از آنها استفاده کنیم. اگرمطلب جدیدی را مشاهده کردید آنقدر تکرار کنید تا ملکه ذهن شما شود.

حتما شنیدید بازیگران برای حفظ  دیالوگ ها جلسات دور خوانی برگزار میکنند و بعد آن متن را مثل اجرای واقعی تکرار می کنند.این یک تمرین خوب برای یادگیری بهتر مطالب است.

 جمله ای بنویسید و با احساسات مختلف و مبالغه درحس اجرا کنید ، ساختار جمله و کلماتش به خوبی در ذهن شما می نشیند.

به همان اندازه که صحبت می کنید، بشنوید.وقتی برای صحبت کردن اطلاعات کافی نداشته باشید چند مشکل سر راه شما قرار می گیرد: کلمه مناسب در لحظه مناسب به ذهن شما خطور نمی کند ، برداشت ناشیانه وگاهی هم اشتباه اتفاق می افتد، و لهجه نامناسب  حس خوبی در هنگام صحبت کردن به شما نمی دهد.

راه حل های موجود عبارتند از: خودتان را در معرض گوش دادن و دیدن فیلم ها، سریال های مختلف با لهجه متفاوت بگذارید و فرم گفتار آنها تقلید کنید.تقلید در یادگیری زبان بسیار جالب و مهم است و در ارتقاء لهجه و آهنگ جملات کمک بزرگی می کند.

صدای ضبط شده خودتون بارها و بارها گوش بدید از خواندن متن های ساده شروع کنید و اشکالات را برطرف کنید، آنها ذخیره کنید تا بعدتر بتوانید پیشرفت خودتان را مشاهده کنید.

 

بعضی از زبان آموزان خجالتی هستند اگر شما هم با مسئله مواجه هستید بلند صحبت کنید تا صدای خودتون بشنوید.

روی یادگیری دیداری خودتون کارکنید ،پیشرفت شما با چشمان قویترو سریعترخواهد بود.تحقیقات نشان داده است که ارتباط لغت و تصویر به طرز شگفت انگیزی  در یادگیری ما تاثیر گذار است .

 صحبتهای روزمره باعث می شود کلمات واصطلاحات جدید درذهن  شما سریع جا بگیرد.تصور ازموقعیت های مختلف باعث می شود موضوعات مختلفی برای صحبت کردن داشته باشید.

وقتی تمرینات شما ماثر باشد همیشه آمادگی صحبت کردن در مورد هر موضوعی را دارید وهر لحظه قادر هستید به خوبی جمله سازی کنیدو نکته خاص را هیچ وقت از خاطر نمی برید و باید بدانیم که یادگیری یک روند زمان بر است و باید صبور بود.

بخشی از مغز ما با گوش کردن به موسیقی فعال می شود از این قابلیت ذهن خودتون استفاده کنید و به موسیقی های مورد علاقه تون زیاد گوش بدهید. انگلیسی شما با تقلید آهنگ های بسیار روانتر و واقعی تر شکل می گیرد با مرورترانه های هر کدام از آهنگها فهمیدن تمام کلمات واصطلاحات ساده تر می شود.

اکتبر 26, 2020

0 پاسخ به "راهکارهای تقویت مهارت صحبت کردن"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

لینگوتیک یک استارت آپ یادگیری آنلاین زبان انگلیسی است که با روشهای نوین و تاکید بر روی روشهای یادگیری مختص به هر فرد سرعت و میزان یادگیری شما بالا می برد .توجه به هر کدام از این موارد تاثیر بسزایی در روند اموزشی هر شخص دارد .

☎ 09212761747

✉ info@lingotick.com

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای آکادمی آنلاین لینگوتیک محفوظ می باشد.