دانستنی های مهاجرت

Diversity visa lottery

سلام دوستان همراه

پاییز هر سال وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا درخواست ویزای لاتاری بررسی می کند و شما می تونید جزء 50000 هزار نفر شهروند خارجی باشید که فرصت اقامت در این کشور را خواهند داشت. دراین بخش اطلاعاتی در مورد چگونگی ثبت نام در سایت  دراختیار شما قرار می گیرد.

تاریخ اعلام شده برای ثبت نام ویزای گوناگونی  لاتاری بر اساس اعلام سایت رسمی E-DV  از 7 اکتبر2020ساعت 12 شب تا 10 نوامبر2020 ساعت 12 شب است.

نکته مهم :قرعه کشی هر سال برای دو سال بعد صورت می گیرد ، قرعه کشی 2020 برای سال 2022 انجام می شود.                                              

قرعه کشی ویزای دایورسیتی لاتاری (Diversity visa lottery) کاملا به صورت خودکار صورت می گیرد و هزینه ثبت نام رایگان است.

شرایط ثبت نام :

  •    اطلاعات درج شده در فرم اطلاعات هویتی شما مثل نام و نام خانوادگی، محل زندگی و شغل
  •    حداقل داشتن مدرک دیپلم
  •    داشتن پاسپورت
  •    18 سال سن
  •    عکس مناسب

برای کسب اطلاعات مناسب درمورد شرایط کاری تان به منظور شرکت در قرعه کشی ، به این آدرس مراجعه کنید.

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-confirm-your-qualifications.html#ExternalPopup

بعد از تکمیل فرم ثبت نام و اطمینان از نهایی شدن آن کد تایید 16 رقمی در فرم نهایی به شما داده می شود که باید از آن پرینت بگیرید و تا موقع اعلام نتایج که حدودا اوایل ماه می (اواسط اردیبهشت) میباشد، از آن نگهداری کنید.

توجه کنید:

  • متقاضیان ایرانی منعی برای شرکت در قرعه کشی DV lottery و در صورت داشتن شرایط لازم برای اقامت و گذراندن مصاحبه قابل قبول می توانند تاییده را دریافت کنند.همانطور که در جریان هستید فرمان ممنوعیت Travel Banتوسط  رییس جمهور ایلالات متحده آمریکا صادر شد و بر اساس این قانون ایرانیان اجازه گرفتن ویزا به خاک آمریکا ندارند ولی این قانون شامل تعداد زیادی تبصره است که امکان اقامت را ممکن میکند.
  • از کد تایید خوب نگهداری کنید به این دلیل که فقط با همان کد امکان چک کردن اینکه انتخاب شدید یا نه را دارید و لازم به ذکر است کد دوباره برای شما فرستاده نمی شود.
  • در زمان اعلام شده سایت را چک کنید وزات خارجه ایالات متحده آمریکا برای شما هیچ اعلان یا تذکری نمی فرستد و لیست برنده ها در هیچ سفارتخانه و یا کنسولگری نیست.فقط و فقط ازطریق وب سایت www.Electronic diversity visa lottery می توانید اطلاعات چک کنید.
  • سعی کنید فرم به درستی پر کنید ،این امر شانس شما بیشتر کند پس با دقت انجام دهید.
  • مسلما داشتن پاسپورت الزامی ست و افراد متاهل شانس دو برابر دارند.به این صورت هم آقا و هم خانم می توانند مجزا فرم پر کنند و در صورت برنده شدن هر کدامشان امکان این وجود دارد که برای کل خانواده زیر 18 سال اجازه اقامت بگیرند.

Example: 202110LDFSC2XC4O

برای مثال

توضیحات لازم برای کد در جدول زیر ببینید.

Source by: http://www.dvlottery.state.gov/ESC

سئوالات رایج ثبت نام کنندگان

1. آیا به ما خانه و و امکانات تعلق میگیرد؟

لاتاری با بلیط بخت آزمایی متفاوت است و بعد از ورود به شما green card داده می شود اجازه کار و تحصیل در آمریکا دارند بعد از پنج سال درخواست شهروندی ارائه می میکنید و اجازه رای دادن خواهید داشت.

2. اگر از طریق سایت E-DVبرای ما پیامی دریافت کردیم چه کار باید انجام بدهیم؟

ممکن است پیامی منبی بر اینکه شما انتخاب شده اید، دریافت کنید و اعلام شود برای  بررسی بیشتر باید به صورت حضوری به سفارت آمریکا مراجعه کنید. قبل از رفتن به سفارت باید در برنامه DV program کارهای اولیه خود را با دقت انجام دهید و بعد وقت سفارت گرفته شود ،سفارت هیچ مسئولیتی بابت هزینه های پرداختی شما ندارد.

3. شرایط تحصیلی به چه شکلی ست ؟

افراد با داشتن یک دیپلم واقعی می توانند فرم پر کنند و در صورت نداشتن با دوسال گواهی سابقه کار میتوانند فرم ثبت نام پر کنند.

برای داشتن هر گونه اطلاعات تکمیلی  بر روی این لینک کلیک کنید.

 https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-submit-entry1/diversity-visa-selection-of-applicants.html

http://www.dvlottery.state.gov/ESC/

خبر فوری:

آمریکا به سیصد هزار پناهجو اجازه ورود می دهد

وزارت خارجه آمریکا گفته است که در گزارش مشترکی با وزارت امنیت داخلی و وزارت بهداشت و خدمات بشردوستانه متن “گزارش رئیس جمهوری به کنگره در باره ورود پناهجویان در سال مالی ۲۰۲۱” را تهیه کرده است.

به گفته این وزارتخانه، متن فرمان موسوم به “تصمیم رئیس جمهوری در مورد ورود پناهجویان” به زودی از سوی کاخ سفید صادر و منتشر خواهد شد.

این گزارش می گوید که پیش بینی می شود در سال مورد نظر بیش از ۳۰۰ هزار پناهجو از طریق برنامه ورود پناهجویان اجازه اقامت در ایالات متحده را بگیرند.

از این تعداد ۱۵ هزار نفر پناهجویانی هستند که از طریق برنامه اجازه ورود پناهجویان وارد می شوند و ۲۹۰ هزار نفر دیگر نیز پناهجویان جدید خواهند بود.

منبع خبر:

https://bbc.in/3joqAR1

اکتبر 26, 2020

0 پاسخ به "دانستنی های مهاجرت"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

لینگوتیک یک استارت آپ یادگیری آنلاین زبان انگلیسی است که با روشهای نوین و تاکید بر روی روشهای یادگیری مختص به هر فرد سرعت و میزان یادگیری شما بالا می برد .توجه به هر کدام از این موارد تاثیر بسزایی در روند اموزشی هر شخص دارد .

☎ 09212761747

✉ info@lingotick.com

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای آکادمی آنلاین لینگوتیک محفوظ می باشد.